TOIDUALA

Tartu toidu- ja veinifestival toimub sel aastal taaskord kolmepäevasena – 2.-3. augustil otse Tartu südalinnas ning 4. augustil Tammelinnas.

Mitmekülgne programm tõstab parimal moel esile kohalike Eesti tootjate tooraine. 2. augustil avab festivali foodtruck’ide tänav, mis pakub suurepäraseid maitseelamusi kõikidele huvilistele. 3. augustil ootavad Tartu kesklinnas, Küüni tänaval ja kesklinna pargis toidu- ja veinisõpru rikkalikud maitsed ja mitmekesine programm. Kahel päeval kostitab festivalikülastajate meeli uudne Emajõe promenaad, kus leidub mitmeid jõeäärseid suvekohvikuid. Uusi ja juba tuttavaid maitseid ja toredaid tegevusi leidub nii suurtele kui väikestele.

4. augustil avavad külastajatele oma uksed kodukohvikud Tammelinnas!

Toidufestival saab alguse 2. augustil, kui Küüni tänaval ootavad kõiki huvilisi maitseelamustele foodtruck’id. Lisaks pakuvad rikkalikke maitseid pop-up-kohvikud Tšehhov, YliCool, Võrtsjärve kalatoidud ja restoran Kolm Tilli. Festivalil osaleb ligi 30 tänavatoitlustajat üle Eesti.
Aeg: 17.-24.00
Koht: Küüni tänav


Festivali põhipäev on 3. augustil.
Aeg: 11.00-19.00
Koht: Küüni tänav ja pargid

Külastajaid ootab Eesti oma toit ja tooraine kõige ehedamas võtmes otse tootjatelt. Lisaks võimalusele põnevaid tooteid koju kaasa osta, avavad festivalialal uksed ka mitmed tänavatoidu pakkujad ja pop-up restoranid. Festivali külastajatel on võimalik kaasa lüüa ka Tartu Maitse 2019 valimisel ning toidunaudinguid täiendab kogu päeva jooksul põnev meelelahutusprogramm. Festivalile on oodatud ka pere kõige pisemad, sest lastelgi on päris oma ala ja neile mõeldud programm. Päeva mõnusamaks nautimiseks on avatud ka piknikuala.
Päeva juhib 10-aastase restoraniärikogemusega ettevõtja ja hinnatud tippkokk Joel Ostrat!

Toidu- ja veinifestivali üritus Facebookis.

Konkurss “Tartu maitse 2019” tingimused:

  1. Konkursil saavad osaleda ettevõtted, kes on toote ise valmistanud. Konkursile saab ettevõte esitada hindamiseks ühe toote. Konkursile registreerime kuni 8 osalejat.
  2. Kõik osalejad märgistatakse spetsiaalse sildiga.
  3. „Tartu maitse“ parima toote selgitab välja zürii ja rahva lemmiku saavad valida festivali külastajad. Osalejad peavad tutvustama oma toodet 03. augustil ajavahemikus 12.00-13.00 züriile ja rahva lemmiku välja selgitamiseks pakkuma toodet eeltoodud kellaaegadel degusteerimiseks .
  4. Toodet hinnatakse viie palli süsteemis.
  5. Zürii poolt valitud parimale tootele omistatakse tiitel “Tartu Maitse 2019” ja õigus kasutada vastavat märki tootel vastavalt märgi kasutamise korrale.
  6. Festivali külastajad saavad hinnata tooteid 03. augustil vahemikus 12.00-13.00 kodulehel www.maitsevtartu.ee või elektrooniliselt Tartu Raekoja infopunktis.

Külastajate poolt kõrgeima hinde saanud tootele omistatakse tiitel „ Tartu Maitse 2019 rahva lemmik“

Maitsev Tartu