Osalejatele

Augustikuu teine nädalavahetus Tartus pakub toidugurmaanidele eriti meeldejäävaid elamusi, sest toimub Lõuna-Eesti suurim toidu- ja veinipidu, mis ühendab ainulaadsed maitsed suurepäraste veinidega. Eelmisel aastal kujunes festivalist Tartu suve kõige külastajaterohkem sündmus (enam kui 24 000 inimest). Selle aasta Tartu 2024 kultuuripealinna tiitel toob festivalile tõenäoliselt veel enam tähelepanu.

Tartu toidu- ja veinifestivalile ootame väljatöötatud tänavatoidumenüüdega pop-up restorane ja tänavatoiduautosid ning -haagiseid. Eesmärk on leida võimalikult erinevaid, uusi ning põnevaid maitseid, et rikastada festivali ning arendada Tartu tänavatoidukultuuri. Festivalil on väga heal tasemel kultuuriprogramm ning temaatilised kõrvalsündmused.

Toimumiskoht: Tartu kesklinnas Vabaduse puiesteel, Kaarsillal, Emajõe ääres ja Poe tn pargis. Müügikohtasid on piiratud mahus ning need on tasulised. Festivali (toiduala) külastajale piletit ei ole.

Müügikoha taotlemiseks tuleb toitlustusettevõtjal esitada taotlus hiljemalt 30. aprilliks aadressile [email protected]

Tähtajaks esitatud taotlused saavad vastused hiljemalt 6. mail. Vabade kohtade olemasolul on lisataotlusvoor kuni 31. maini.

Taotluses tuleb ära märkida:

 • ettevõtte ärinimi ja kontaktisik
 • müügikoha mõõtmed
 • vooluvajadus
 • planeeritava menüü tutvustus
 • võimalusel foto tänavatoiduautost ja -haagisest

Toitlustaja peab omama kõiki toitlustusteenuse osutamiseks vajalikke lubasid. Festivalil osalejad on kohustatud oma tegevuses järgima keskkonnasäästlikke põhimõtteid ning kasutama toitlustamisel korduvkasutatavaid nõusid. Toidualal on pandipakendi teenust osutav ettevõte, kelle koostöötingimused edastatakse taotluse esitajale esimesel võimalusel, enne kohatasu arvete tähtaega.

Taotlused vaatab läbi korraldajate poolt moodustatud komisjon, kes hindab taotluste sobituvust festivali eesmärgiga ja sortimendi variatiivsusest lähtuvalt. Samuti arvestatakse tehniliste vajaduste nõudmisi lähtuvalt toiduala võimalustest. Toitlustaja registreerimist festivalile kinnitab korraldaja vastavasisuline e-kiri ja korraldaja poolt väljastatud kohatasu arve tähtajaks tasumine. Õigeaegselt tasumata arve puhul kaotab müügikoha broneering kehtivuse.

Toitlustajate müügikoha asukoha festivalialal määrab korraldaja, lähtudes tehnilistest võimalustest. Korraldaja sisustab mööbliga festivali üldala, kuid ei paku müügiinventari ega mööblit konkreetsele müügikohale.

 • Olulised kellaajad:
  9. augustil on müügikohtade ettevalmistusaeg kl 12–16, arvestusega, et hiljemalt kl 17 on toitlustajad valmis toitu serveerima. Toiduala suletakse südaööl.
  10. augustil on toiduala avatud kl 12–24.
  *Korraldajal on õigus teha muudatusi toiduala lahtiolekuaegades.
 • Tasumäär (festivali müügikoht kahe päeva eest kokku):
  Tänavatoiduauto/-haagise müügikoht — 250 €
  Korraldaja paigaldatud Pagoda telk (4x4m) — 350 €
  Korraldaja paigaldatud Pagoda telk pop-up restoranile (10x5m) — 500 €
  Toitlustaja oma telgiga* (kuni 3m) — 100 €
  *vastavalt festivaliala kontseptsioonile ja mahutavusele

Tegemist on avaliku üritusega. Korraldaja teeb sündmusel pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagab neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites. Samuti kasutatakse materjale Tartu linna turundus- ja kommunikatsioonimaterjalides.

   

Maitsev Tartu