Toiduala

Augustikuu esimene nädalavahetus Tartus pakub toidugurmaanidele eriti meeldejäävaid elamusi, sest toimub Lõuna-Eesti suurim toidu- ja veinipidu, mis ühendab ainulaadsed maitsed suurepäraste veinidega.

Festivali põhipäevadel, 4. ja 5. augustil on huvilised oodatud Tartu kesklinna, kus toiduala on üles seatud Vabaduse puiesteele Kaarsilla lähedusse. Tänavatoiduõuel saab nautida nii uudseid kui ka juba tuttavaid maitseid – võimalik on einestada mõnusates pop-up söögikohtades või võtta kerge amps tänavatoiduautodest ning mõnuleda piknikualal.

Sel aastal saab toidualal degusteerida ka nädala alguses valitud parimaid linna veine – 31.07 ja 1.08 valib sommeljeedest ja tuntud tartlastest koosnev žürii linnale neljas kategoorias esindusveinid ning iga kategooria parimaid ongi kõikidel huvilistel võimalus toidualal nautida! Kõiki tunnustuse saanud veine saab aga degusteerida ja soovi korral veinialalt kaasa osta.

Tänavatoitlustajad
The Dumpling Truck
Luchador Churro Food Truck
Santa Maria Food Truck
Kausik
Köömen
Mullikas mullivahvli kohvik
Terminal Foodtruck
Pastaljano
FriikaFriik
Kooker
Kolm Tilli
Tänavakokad
Ehedik
Uulits Tänavagurmee ja Uulits pannukas
BiteMe

Pop-up restoranid
Austerium – austribaar
Lihuniku äri ja restoran
Restoran Fii

Telgid
Blue52 Vietnami suverullid
Anderson’s Craft Beer
Järiste Veinitalu
KrõbeRäim
Hüva Juuk kodukali

 

Tegemist on avaliku üritusega. Korraldaja teeb sündmusel pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagab neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites. Samuti kasutatakse materjale Tartu linna turundus- ja kommunikatsioonimaterjalides.

        

Tartu toidu- ja veinifestival